Výzva Pěšky do školy

9. 9. 2024

Připojíte se?

V rámci oslav 65. výročí školy jsme se zapojili do výzvy Pěšky do školy. Naši předci jinak ani do školy nechodili, že?

Výzva proběhne od 16. 9. do 20. 9.

V tomto týdnu vyzýváme děti, aby se hýbaly – tedy aby přišly do školy pěšky, na kole či na koloběžce.

Pokud bydlí dál, než mohou dojít pěšky, chytí si autobus. A jestli musí jet autem (protože někdy to opravdu jinak nejde), tak jim rodiče zaparkují dál od školy a procházka je jejich. Jedním z cílů výzvy je co nejvíce omezit zbytečnou automobilovou dopravu v bezprostřední blízkosti školy a umožnit tak školní komunitě zakusit bezpečný prostor před školou.

Pozor!!

Na ty, kteří musí jet autem, bude v týdnu od 16. do 20. 9. čekat pedagogický dozor s cedulí Výzva Pěšky do školy, vždy od 7:15 do 7:30 na parkovišti před Cihelnou (vrchní parkoviště nad Albertem) a společně podnikneme ranní procházku ke škole!

Přidáte se?

Mgr. V. Krátká