Do kraje v Logické olympiádě nám postoupilo 5 žáků

21. 10. 2024

Říha, Košina, Kysela, Kopecký a Pokorná budou reprezentovat Komendu.

V pátek 8. listopadu pojede 5 našich šikovných žáků vybavených silnou logikou soutěžit v krajském kole Logické olympiády pořádané společnosti MENSA. Hostit nás bude tradičně Fakulta informatiky a managementu na Univerzitě Hradec Králové, kde se v kategorii A i B pokusíme tento rok opět zabojovat.

V kategorii A se bude společně s našimi žáky potit nad logickými úlohami 60 žáků 3. – 5. tříd základních škol a v kategorii B to je také 60 soutěžících, a to z druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií, které opět v této soutěži jednoznačně převažují.

Gratulace patří postupujícím z kategorie A Martinu Říhovi (skvělé 5. až 7. místo v kraji), Jirkovi Kyselovi, Patriku Košinovi a Antonínu Kopeckému a v kategorii B Elišce Pokorné. Hezké pořadí v kraji měl i Schmidt Alexander (A), Honza Stoklasa (B) a Adam Záruba (B), kteří test vyplnili lépe, než 90 % řešitelů v jejich kategorii.

A ještě nutno dodat, v jak obrovské konkurenci děti soutěžily. V kategorii A v ČR test složilo 21770 řešitelů a v našem kraji to bylo 1240 a v kategorii B se do soutěže zapojilo v celé republice 30278 řešitelů, z toho v našem kraji 2191. Konkurence tedy byla opravdu veliká.

Na závěr děkuji všem 25 soutěžícím, kteří se Logické olympiády za naši školu účastnili.

V přílohách můžete vidět soupisku postupujících do kraje.

Za výbornou reprezentaci děkuje paní učitelka Mgr. Zuzana Růžičková

Mgr. Zuzana Růžičková