Komenda opět bodovala v krajské matematické soutěži

15. 10. 2024

Čtyři naši deváťáci výborně reprezentovali školu v matematice.

Deváťáci Eliška Šretrová, Jan Novotný, Jakub Dostál a Adam Záruba soutěžili v matematice mezi dalšími 62 dětmi ze 16 škol z celého našeho kraje.  Honza s Adamem záskali ve velmi slušné konkurenci 5. místo (první 4 místa obsadila gymnázia) a mezi zástupci ZŠ se tak naši kluci stali nejlepšími počtáři.  Při soutěži MATOR, která se téměř 20 let koná v Hradci Králové a úspěšně ji pořádá Gymnázium J. K. Tyla,  to mají dvojice soutěžících ještě o to těžší, že mezi počítáním příkladů během hodiny a půl běhají navíc malý orientační závod. Musí být tedy nadaní jak na matematiku, tak na orientaci a běh.

K 5. místu gratuluji a těším se na jarní MATBOJ !

Mgr. Zuzana Růžičková - hrdá učitelka matematiky :-)

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př