Úspěchy členů Klubu nadaných dětí

16. 6. 2024

Vítězství v přírodovědných soutěžích

Dne 23. 5. reprezentovala naši školu Marie Kavanová v krajském kole Biologické olympiády. Z celkového počtu 32 nejlepších přírodovědců kraje se umístila na vynikajícím 8. místě a stala se úspěšnou řešitelkou (měla více než 60 %, konkrétně 71 %).

Maruška se účastnila ještě další přírodovědné soutěže. Společně s Kájou Drábkovou ze 7. B odjely 3. 6. do Dvora Králové nad Labem na soutěž v Poznávání přírodnin. Zde na ně čekalo 50 rostlin a 50 živočichů, které měly poznat. Nejlépe si vedla M. Kavanová. Získala 2. místo a postup do krajského kola. Kája se také umístila na úctyhodném 21. místě z celkového počtu 40 účastníků v této kategorii.

Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. V. Krátká