Sportovní kurz na Bišíku - 6. A a 7. A

10. 6. 2024

Už je tu zase konec školního roku. Dny jsou nabity sportovními kurzy, výlety, exkurzemi nebo přespávačkami na školní zahradě, což je úplně nejlepší.

Letošní cyklistický kurz na Bišíku absolvovaly 6. A a již zkušená 7. A, která měla jasnou představu o terénu a brutální náročnosti. Ty kopce z hlavy nevyženete…

Kurz začal malou přípravou na trutnovské paradráze. Zde si žáci vyzkoušeli na nečisto orientační běh. Na Bišíku už se jelo naostro. V úterý už měli všichni zprovozněna a namazána kola, což značilo jediné – jede se. Letos jsme zvolili jinou trasu, tudíž jsme se vyhnuli tomu nejbrutálnějšímu lesnímu kopci. Stoupali jsme sice i tak, ale spirálovitě, což bylo daleko příjemnější a zvládnutelnější. Na Bišíku si žáci užili lezení ve skalách, míčové hry, časovku do kopce, a dokonce i stezku odvahy, kterou pro své spolužáky připravilo pár aktivních sedmáků. Plni zážitků jsme se ve čtvrtek ráno vydali na zpáteční cestu. A stejně jako cesta na Bišík, tak i ta zpáteční se neobešla bez malých karambolů. Měli jsme pár propíchnutých duší a jeden přetržený řetěz – Sofie Plecháčová do toho fakt dupala… Páteční program v Dolcích už byl méně náročný. Běh a střelba z pušky sportovní kurz zakončily.

Palec nahoru všem.

Mgr. Kateřina Friebelová