Klub nadaných dětí - mladí technici

16. 6. 2024

Programování robotů

Od října 2023 se pravidelně 1x týdně scházelo devět chlapců ze 4. - 5. tříd.  Nadaní žáci se zábavnou formou učili základy algoritmizace a programování. Sestavili postupně všechny roboty z robotické stavebnice Lego Boost (robot Vernie, kytara, kocour Frankie, 3D tiskárna, základní vozítko), dále pracovali s ozoboty a učili se ovládat robotické auto Pro-Bot. Podařilo se jim auto naprogramovat na rýsování čtverců, obdélníků, trojúhelníků a domečků. Vyzkoušeli si ovládat pomocí tabletu robota Edu. Poslední hodiny si zpestřili závodem aut na dálkové ovládání a učili se ovládat drony. Kluci byli šikovní a velmi rychle se učili s roboty pracovat.

Mladí technici se už teď těší na nový školní rok a na novou výzvu v programování : ).

Mgr. Petra Figerová, DiS.