Hrad Vízmburk

11. 6. 2024

Hrad, který byl vykopán ze země, tzv. perla SV Čech neboli České POMPEJE.

Exkurze na hrad Vízmburk byla skvělou příležitostí pro naše žáky 5. C a 2. B nejen k získání nových vědomostí, ale také k prožití zábavného a aktivního dne mimo školní lavice.

Na hradě nás mile přivítal správce hradu Lukáš Králík, který nám poskytl poutavou komentovanou prohlídku a připravil pro nás zajímavý program. Kromě toho si děti mohly vyzkoušet různé středověké hry i to, jak se lidé oblékali a jaké zbraně a zbroje používali. Prohlídka byla pro všechny žáky velkým zážitkem, neboť nám umožnila nahlédnout do minulosti a představit si, jak to vypadalo v dobách středověku. Nejvíce se dětem líbila mučírna. Výlet jsme si ještě zpříjemnili opékáním špekáčků přímo v podhradí. Společné chvíle u ohně byly skvělou příležitostí pro sdílení zážitků a utužení přátelství mezi žáky. Velké poděkování patří správci hradu za jeho ochotu a milé vyprávění. Těšíme se na další podobné výlety a objevování dalších skvostů naší historie.

Mgr. Lenka Kasmanová

učitelka 1. stupně