29. 5. 2024

Jak požádat školu o vícedenní uvolnění?

Vážení rodiče,

v poslední době se nám množí žádosti o uvolnění ze školy z důvodu výhodnějších cen dovolených nebo podobných.

Dovolte, abych nejprve zdůraznil, že plnění povinné školní docházky je podstatnou součástí při formování Vašich dětí. Stále platí, že přítomnost žáků na vyučování výrazně ovlivňuje úspěšnost ve škole a má vliv i na přístup žáků k výuce. Přesto chápeme, že mohou nastat okolnosti, které rodiče vedou k tomu, aby běhm školního roku žádali o uvolnění z výuky,

Jestliže se jedná o jednodenní absenci nebo absenci z důvodu nemoci, řešíte prostřednictvím elektronických omluvenek v EduPage s třídním učitelem. JIný postup ale volíte při žádostech o vícedenní uvolnění.

Jak tedy máte postupovat při žádosti o vícedenní uvolnění:
vyplňte v prostředí EduPage žádost o vícedenní uvolnění, kterou najdete na hlavní stránce vlevo dole. Je to dlaždice Žádosti a je tam pouze jeden druh žádosti, a to o vícedenní uvolnění:

Vyplňte termín dovolené a pak odešlete. Na každé dítě vyplňte žádost jednotlivě.

Vaše žádost dorazí k řediteli školy, který se bude dotazovat daného třídního učitele, jestli s uvolněním souhlasí; většinou nemají třídní učitelé problém - posuzují chování a prospěch. Po vyjádření třídních učitelů dostanou zákonní zástupci žáka vyrozumění v EduPage a systém automaticky absenci eviduje jako omluvenou.

Děkujeme, že budete respektovat tento postup. Posílání jiných zpráv, povede k tomu, že se vícedenní absence nepropojí s elektronickou omluvenkou. Je tedy jednodušší postupovat dle výše uvedeného návodu.

Mgr. Petr Horčička