5. 9. 2024

Na bezpečnost dětí i dospělých stále myslíme

Vážení rodiče,

s ohledem na události v posledních dnech Vás chceme uklidnit, že nadále dodržujeme řadu opatření kvůli zajištění bezpečnosti všech našich žáků a zaměstnanců školy.

Průběžně školíme pracovníky školy na téma nežádoucí osoby ve škole, dále konzultujeme naše postupy s odborníky na bezpečnost. Ale jde o každodenní provoz a rádi bychom zachovali klidnou a příjemnou atmosféru ve škole.

Obracíme se tedy na Vás s prosbou o součinnost a dodržování těchto jednoduchých pravidel:

⁃ nevstupujte do školní budovy (tzn. do hlavní budovy, sportovního areálu, školní družiny či školní jídelny) bez vyzvání a bez toho, že byste se dopředu domluvili s vyučujícím nebo jiným pracovníkem školy. Kontakty najdete na internetových stránkách školy,

- na své děti čekejte před budovou školy nebo maximálně v mezidveří u hlavního vchodu,

- pokud potřebujete ve škole nenadále něco vyřídit, hlaste se vždy na recepci ve vestibulu školy, bude-li recepce prázdná (kvůli jiným akutním povinnostem pracovníka školy), použijte telefon vlevo v mezidveří u hlavního vchodu,

⁃ pro vyzvednutí žáků ze školní družiny či klubu opět využijte telefon u dveří do Ámose či školní jídelny,

⁃ nevcházejte do budovy, pokud by Vás někdo z žáků pustil dovnitř na svůj čip,

- zdůrazněte svým dětem důležitost správného čipování, aby nedocházelo ke zmatkům, jestli Vaše dítě ve škole je, či není. Přítomnost dítěte si pak můžete ověřit v systému EduPage.

Věřím, že pochopíte smysluplnost a důležitost uvedených opatření, která už od začátku roku vstoupila v platnost, a budete na jejich fungování s námi spolupracovat. Vzájemný respekt a důvěra jsou pro nás velmi významnou hodnotou.

Petr Horčička

Mgr. Petr Horčička