Hravá jóga a relaxace pro děti

11. 6. 2024

Letošní jógování na Komendě je u konce

Na kroužku Hravé jógy se děti naučily Pozdrav sluníčku (sestava několika pozic po sobě jdoucích), který si teď mohou kdykoliv zacvičit doma. Kromě dalších jógových pozic, které protáhnou tělo, posílí svaly, zvládly pár jednoduchých dechových technik a nácvik správného postoje i sedu. To vše pomocí her a příběhů, v nesoutěživém prostředí. Na lekcích jsme putovali do Indie, Austrálie, do ZOO, k rybníku, ale i do vesmíru. V hodinách nechyběly krátké relaxace a velmi důležitý prostor pro společné sdílení.

Jóga má spoustu pozitivních účinků. Děti učí vnímat svoje tělo, emoce, pocity. Zlepšuje schopnost lépe se soustředit na školní úkoly. Jóga dokáže neklidné děti zklidnit, ty klidné rozproudit, pomáhá dětem zvládnout stres a úzkost. Jóga učí ohleduplnosti k sobě i k ostatním.

Děkuji všem letošním malým jogínkům a jogínkám za pozornost, kterou jsme si navzájem věnovali.

Přeji krásné prázdniny a těším se na další školní rok s jógou.

Mgr. Linda Kuťáková

administrativní pracovnice