Noc s Andersenem

21. 6. 2024

Noc s Andersenem – letos později, ale přeci.

Letošní témata jsme zvolili u příležitosti 100. výročí narození Eduarda Petišky (autora nejen Starých řeckých bájí a pověstí, ale také příběhu o Krtkovi), 75. výročí vzniku nakladatelství Albatros a 180 let od vzniku Andersenovy pohádky Sněhová královna.

Hlavní program pro žáky připravili absolventi naší školy a děti si to s nimi náramně užily. Začalo se hraním divadla - každá skupinka dramaticky zpracovala jednu se starověkých bájí. Na velké obrazovce jsme si promítli pohádku Krtek a kalhotky. Poslechli jsme si audio pohádku o Sněhové královně (O zrcadle a střepinách) a děti následně hledaly střípky z rozbitého zrcadla, aby ho mohly znovu poskládat.

Po večeři, která byla jedna velká improvizace (místo opékání buřtů se venku ženili všichni čerti), si děti procházely pohádkovou stezku z pohádek vydaných nakladatelstvím Albatros. Ještě si pohrát v tělocvičně a hurááá na strašidelnou stezku školou (jen tak mezi námi, ta škola je dost strašidelná sama o sobě, a starší děti tu laťku pozvedly ještě výš :-))

Vážíme si toho, že se k nám na školu absolventi stále vracejí a ve svém nabitém programu našli čas připravit zábavný program pro mladší děti. A velké dík také paním učitelkám Bc. Evě Rusové, Mgr. Lence Kasmanové, Mgr. Tereze Bradnové a Mgr. Sáře Mádrové, že se tato krásná událost mohla zrealizovat.