Úspěch v literární soutěži

30. 5. 2024

Na naší škole podporujeme tvůrčí psaní

"Dnešní děti nečtou a neumějí se vyjádřit." Určitě jste takovou frázi od někoho v okolí slyšeli. Já se snažím tenhle názor vyvracet a úspěchy našich žáků jsou toho nejlepším důkazem.

Letošní ročník knižního festivalu Svět knihy připomíná sté výročí úmrtí Franze Kafky, a tak tématem literární soutěže bylo příznačné "V koho nebo v co byste se chtěli proměnit."

Nabídky se chopila Amálie Semeráková z 9.A a v době příprav na přijímačky si našla volnou chvíli, aby svůj naprosto originální nápad převedla do textu. Když pak přišla odpověď, že je Amálie mezi 10 nejlepšími, už to samo o sobě byl obrovský úspěch, neboť do soutěže se přihlásilo přes 1 200 mladých talentů. A nakonec je z toho 1. místo! Amálii moc gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů.

Za sebe říkám, že 1. místo je to naprosto oprávněné...posuďte sami. :-)

Foto výherců © Instagram Lukáše Hejlíka

Mgr. Sára Mádrová