Ekofarma Rýzmburk

25. 4. 2024

Ekofarma Rýzmburk Ocenění žáků za celoroční práci v projektu Recyklohraní

Za celoroční práci v projektu Recyklohraní za 8. místo v Královéhradeckém kraji jela třída 5. C jako poděkování 23. 4. 2024 na exkurzi do Babiččina údolí.

Na ekofarmě Rýzmburk už nás čekali farmáři a uvítali nás koně. Žáci si mohli zvířata pohladit a připravenou mrkvičkou zkusit i krmení. Seznámili se s ovečkami, nebezpečným beranem Bedřichem a v uctivé vzdálenosti pozorovali rodinku hustosrstého plemene skotského náhorního skotu. V králíkárně si pohladili a nakrmili králíka Evžena, ale poznali i úskalí při jejich chovu.

Farma funguje už od roku 2012, kdy byli dovezení první plemenní býci a krávy.  Žáci se  zajímali o chov slepic, druhy plemen, mohli porovnat vajíčka první snášky anebo velká vajíčka starších nosnic.

Počasí nám přálo, a tak se výlet nakonec vydařil.

Děkujeme za velmi hezky připravenou návštěvu.

Mgr. Lenka Jírová