Výzva Pěšky do školy!

26. 9. 2024

Podařená akce!

V týdnu od 16. 9. do 20. 9. se naše škola připojila k výzvě Pěšky do školy.

Každý den ráno pochodoval průvod žáků, několika rodičů, pedagogů i nepedagogů od Alberta ke škole. Aby se nám lépe šlo, hrál nám k tomu p. ředitel na kytaru. Na každé cestě nás čekalo nějaké malé dobrodružství.

V pondělí jsme malovali na kaštany. Parádní bylo, když jsme je vyhodili a pozorovali, jak se kutálí po silnici z kopce dolů. V úterý jsme pouštěli po kaluži papírové parníky, ve středu hráli šipkovanou a ve čtvrtek jsme společně vytvářeli logo naší školy z kamínků. V pátek dostali žáci odměnu. Svezli se ke škole na kárce nebo v kolečku.

Velice děkujeme rodičům, kteří nás mile překvapili dobrotami ke snídani, a také těm, kteří dovezli děti dále od školy.

Součástí výzvy byla i soutěž, ve které třídy chozením získávaly body.  Výhercem z druhého stupně se  stala třída 8. A a z prvního stupně 4. A. Obě třídy pak dostaly za odměnu přednostenky na oběd.

Na informatice také žáci psali, jak by mohla vypadat jejich vysněná cesta pěšky do školy. Některé z jejich nápadů si můžete přečíst v příloze.

V. Krátká